20.02.20

Мистецтво українського національного вбрання, або ми - етномодельєри



     Український  народ  має багату  духовну культуру, в якій значне місце посідає мистецтво вбрання . Це величезний скарб,  що складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Тож закономірно, що урок образотворчого мистецтва у 5 класі на тему «Святковий одяг екіпажу», який провела вчитель мистецтва Андруш Любов Леонідівна,  було присвячено саме українському національному костюму. 

Ознайомлення учнів з народним вбранням, його різновидами, символікою кольорів, різноманіттям орнаментів, виховання любові до прекрасного – такою була мета уроку. Переглядаючи слайди презентації, учні милувались яскравими народними костюмами різних етнічних регіонів України,  дізнались багато нового про різновиди орнаментів та символіку кольорів. Словникова скарбничка поповнилась  словами, що означають традиційні елементи народного одягу: керсетка, плахта, запаска, свита, жупан. Їх зображення учні могли розглянути на ілюстрованих картках. Щоб  закріпити нові знання, було проведено цікаву дидактичну гру "Я знаю..."
В наш час традиційне українське вбрання знову на вершині популярності. Талановиті модельєри створюють цілі етноколекції  з використанням народних мотивів. Тому практичне завдання для учнів - спробувати себе у ролі модельєра, творця сучасного українського одягу.  Діти із задоволенням створювали ескізи такого одягу, прикрашаючи його орнаментами. Кожен втілив у ескізі своє бачення краси. Адже мистецтво оточувати себе красою  дуже важливе  для визначення своєї національної ідентичності та розвитку духовної культури кожного учня нової української школи.












Немає коментарів:

Дописати коментар