09.11.20

О , мово моя , душа голосна України!


 Мова – це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова – це всi глибиннi пласти духовного життя народу , його iсторична пам’ять , найцiннiше надбання вiкiв , мова – це ще й музика , мелодика , фарби , буття , сучасна , художня , iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу .
   О. Гончар 

День української писемності та мови відзначають 9 листопада . Це свято було встановлено указом Президента України в 1997 році на честь літописця Нестора , послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія . Дослідники вважають , що саме з преподобного Нестора - літописця і починається писемна українська мова .
Мова – найбільший скарб будь-якого народу . Тисячоліттями , віками , роками плекала її земля предків , передавала з покоління в покоління , вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її . Досвід людства впродовж тисячоліть переконливо доводить , що занепад мови – це зникнення нації . До святкування приєдналася вся шкільна родина Роксоланівської загальноосвітньої  школи . Учителі разом із учнями в он-лайн режимі долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності , щоб не тільки з’ясувати , чи добре знають українську мову , а  й продемонструвати єдність з усіма , хто любить і шанує українське слово .

До дня української писемності були  організовані та проведені он-лайн конкурс поезій «Ну що б , здавалося , слова…» та конкурс ім. П. Яцика .



Немає коментарів:

Дописати коментар