Для здобувачів освіти 7 класу Роксоланівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів урок всесвітньої історії розпочався з інформаційної хвилинки, приуроченої до 100-річчя з дня народження Українки, Героя Радянського Союзу старшого сержанта Ніни Онілової .
З неприхованою цікавістю діти слухали розповідь про нашу землячку, яка народилася в селі Новомиколаївці, нині це Захарівський район, що на Одещині. Після закінчення середньої школи працювала на Одеській трикотажній фабриці «Друзів дітей». Мріяла стати льотчицею, навчалася в місцевому аероклубі. Однак німецько-радянська війна внесла корективи до життєвих планів дівчини. Після закінчення кулеметних курсів, вона в серпні 1941 року стає бійцем Червоної армії та бере участь у боях на підступах до Одеси. У боях Ніна Онілова була важко поранена, однак після лікування повернулася до своєї частини. До речі, за оборону Одеси, в грудні 1941 року українка була нагороджена орденом Червоного Прапору. Варто зазначити, що сам факт нагородження такою високою держвідзнакою в 1941 році, є само по собі великою рідкістю. Після повернення з госпіталю Ніна взяла участь в обороні міста Севастополя. На початку березня 1942 року, дівчина, прикриваючи вогнем свого кулемета вихід із оточення санітарної частини полку, отримала важке поранення і згодом померла.14 травня 1965 року Указом Президії Верховної Ради СРСР командиру кулеметного розрахунку 54-го стрілецького полку 25-ї Чапаєвської стрілецької дивізії Приморської армії Кримського фронту старшому сержанту Ніні Оніловій було присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).За даними дослідниць історії Наталії та Ніни Руденко, Ніна Онілова мала на власному рахунку 350 убитих ворожих вояків.
У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм. Одним із таких подвигів є приклад життя Ніни Онілової, приклад ціною життя!
Немає коментарів:
Дописати коментар