30.04.21

Народне мистецтво -для нас!

25 квітня 1911 року народилася відома майстриня художньої вишивки, Герой України Віра Роїк. І саме для того, щоб познайомити учнівський колектив з видатною особистістю та її неперевершеною творчістю, викладачка трудового навчання Тимохіна Л.О. організувала інформаційну хвилинку, присвячену В. Роїк.

Діти з цікавістю слухали розповідь вчителя про життєвий і творчий шлях цієї тендітної жінки, яка,  володіючи рідкісними організаторськими здібностями, талантом педагога і майстерністю художника, створила в Криму справжню школу української народної вишивки. На кримській землі вона зуміла підняти такі глибинні пласти декоративно-прикладного мистецтва України, без яких художнє життя півострова було б далеко не таким повним і цікавим. З чуйністю талановитого педагога і художника вона уміла передати людям не лише професійні навички, а й перш за все любов до мистецтва українського народу. В.С. Роїк – автор вишивок, що розкривають багатовікову творчість українського народу, так і новаторських, сучасних, в яких зберігається живий зв'язок з українською народною творчістю. Роботи вишивальниці зберігаються в 44 музеях світу. ЇЇ ім`я вибито золотими буквами в італійському місті Барі, де покояться мощі Миколая Чудотворця, поряд з іменами Матері Терези, папи Римського Іоана Павла ІІ.

У творах Віри Роїк втілені найкращі зразки народної вишивки, на її полотнах оживають орнамент та візерунки багатьох регіонів України: Полтавщини, Тернопільщини, Харківщини, Київщини, Буковини, Вінниччини та інших. Її полотна пронизані українським духом, піснею та історією країни.

Приклад майстрині, яка знає звичаї і традиції рідного народу та з задоволенням передає як свої  знання , так і  майстерність молодому поколінню- є дуже важливим для останніх.  Адже зараз, у часи такого суто матеріального життя, повернення до своїх витоків, до духовності, до народного мистецтва є досить важливою складовою розвитку культури та державності.












Немає коментарів:

Дописати коментар