07.12.21

Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

 Міжнародний день боротьби за відміну рабства, який щорічно відзначається 2 грудня, пов'язаний з датою ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми. Боротьба з рабством у світі ведеться з його виникнення. Однак у світовій історії є ганебні сторінки, коли рабство не просто процвітало, але заохочувалося. Навіть сьогодні, незважаючи на заборону рабства в усьому світі, воно досі існує, і в його основі, як і тисячу років тому, лежить дискримінація однієї людини стосовно іншої.

Примусова праця, сексуальна експлуатація, військовий полон, сімейне рабство, шлюби з примусу, продаж наречених, передання у спадок вдів, насильницьке вербування дітей, їх використання у збройних конфліктах, торгівля людьми тощо – ось сучасні форми рабства, викорінення яких є головною метою цього дня.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої страждають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

З метою підвищення рівня обізнаності дітей, педагогічних працівників щодо сучасних проявів торгівлі людьми у Роксоланівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Дальницької сільської ради проведено ряд заходів:

тренінгові заняття «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», «Визначення проблеми торгівлі людьми»;

бесіди з учнями «Люди не товар», «Безпечне працевлаштування», «Туристична подорож за кордон», «Рабство. Чи існує воно сьогодні?», «Що таке торгівля людьми і чому вона продовжує існувати?»;

тематичні години спілкування «Правила безпечної поведінки», «Торгівля людьми. Міф чи реальність?», «Запобігання торгівлі людьми»;

перегляд фільмів «Станція призначення – життя», «Небезпечна гра», «Правда про торгівлю людьми».

Також було організовано виставку плакатів та малюнків «Ні – торгівлі людьми», «Моє життя – свобода!», виготовлення учнями буклетів «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен» .

Використання таких виховних заходів сприяє вихованню в учнів поваги до прав та основних свобод людини, підвищенню суспільного та політичного рівня їх знань щодо проблеми торгівлі людьми, розповсюдженню необхідної інформації серед молоді. 










Немає коментарів:

Дописати коментар