06.12.21

Живописець правди

 «Живописець правди» - під такою назвою у Роксоланівському закладі освіти  пройшла онлайнзустріч з учнями старшої школи, присвячена 90-річчю від дня народження Григора Михайловича Тютюнника – українського письменника, неперевершеного майстра короткого жанру (новели, оповідання), перекладача, дослідника національного характеру в українській літературі 1960–70-х рр., яку організувала та провела викладачка української літератури Ткач Т.В.

 Особливість таланту письменника полягає в тому, що у своїх творах він зображував дійсність пережиту і осмислену на основі власного досвіду. Він писав про життя селян мовою, близькою простому люду. «Оддавали Катрю», «Кізонька», «Син приїхав», «Три зозулі з поклоном» – новели, які стали класикою. У них жодної крамоли, але саме оці короткі історії про скрутне життя маленьких українців цензура до людей без правок не пускала.

Не будучи в змозі в усій повноті реалізувати свій талант в атмосфері чиновницького диктату над літературою, 6 березня 1980 році Григір Тютюнник вкоротив собі віку. Поховано письменника на Байковому кладовищі в Києві (ділянка № 33). В 1989 році його творчість була посмертно відзначена Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.

Сьогодні його називають одним з найвидатніших новелістів української літератури,  тільки тепер його твори потрапляють до читача такими, якими їх написав сам автор без ідеологічних правок. У щоденниках та листах Григора Тютюнника, які видані окремою книгою, представлені фото і тисячі думок письменника. Там – справжній нецензурований Тютюнник.

Проведення таких заходів є надважливим для молодого покоління, адже молодь не тільки дізнається про майстрів нашої літератури, а й має унікальну можливість ознайомитися з їхньою творчою спадщиною.



Немає коментарів:

Дописати коментар